Powłoki wykonywane za pomocą masy Elastar Al są przeznaczone do zabezpieczania pokryć dachowych zarówno nowych jaki i już eksploatowanych. Chronią one przed promieniowaniem słonecznym zarówno cieplnym jak i ultrafioletowym, korozją, uszczelniają dodatkowo mikropory oraz poprawiają estetykę.
Zalety Elastar AL
łatwe stosowanie, niskie koszty
zmniejszają zapotrzebowanie na energię zarówno na klimatyzowanie jak i na ogrzewanie
wydłużenie żywotności pokryć dachowych
zmniejszają potrzebę częstej konserwacji
zabezpieczają przed korozją elementy metalowe
poprawiają estetykę
Podczas malowania preparatem Elastar Al miliony metalowych drobin wypływają na powierzchnię, tworząc ciągłą, odbijającą tarczę z czystego aluminium. Tarcza ta znacznie wydłuża okres eksploatacji powłok dachowych a także samego dachu, ponieważ chroniąc przed nadmiernym nagrzewaniem zmniejsza naprężenia, którym poddawana jest konstrukcja dachu. Temperatura, w słoneczny letni dzień, może być na powierzchni dachu mniejsza nawet o dwadzieścia stopni Celsjusza. Patrz wykres „Porównanie temperatury ….”
Obniżenie temperatury na powierzchni dachu, przekłada się bezpośrednio na zmniejszenie jej także wewnątrz budynku. Poprawia to komfort termiczny wewnątrz, a także zmniejsza koszty ponoszone na klimatyzowanie pomieszczeń. Zimą natomiast zmniejszają się koszty ponoszone na ogrzewanie. Ze wszystkich pokryć dachowych, pokrycia metalizowane mają najmniejszy współczynnik przenikania ciepła.
Tarcza ta odbija również promieniowanie ultrafioletowe, które jest głównym czynnikiem destrukcyjnym wszelkich powłok dachowych a zwłaszcza bitumicznych. Metaliczne aluminium spełnia w tym wypadku rolę posypki mineralnej ale jest od niej wielokrotnie (nawet 10 razy) skuteczniejsze. Dodatkową zaletą jest to, że w trakcie eksploatacji nie wykrusza się.
Nie mniej ważnym argumentem za stosowaniem tego typu powłok jest poprawa estetyki. I to nie tylko z powodu srebrnego metalicznego koloru. Zastosowanie Elastar Al na powłokach papowych zabezpiecza drobiny posypki mineralnej przed wykruszaniem się.
WSPÓŁPRACUJĄ Z NAMI:  NOONI